بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

اصغر طاهرزاده

استاد اصغر طاهرزاده متولد 1330 می باشند. ایشان پس از اخذ دیپلم در سال 1350، در رشته زمین شناسی وارد دانشگاه اصفهان شدند و در همین سال پس از آشنایی با مبانی فکری امام خمینی (ره) و کتاب ولایت فقیه یگانه محور زندگی خود را دین تعیین نمودند. (دینی که از سیاست جدا نیست.) استاد طاهر زاده پس از فراغت از دانشگاه در حین اشتغال به کار در یکی از شرکتهای مهندسی در تهران، مطالعات حوزوی را آغاز نمودند و بالاخره به توصیه شهید بهشتی (ره) جهت کمک به تحقق انقلاب اسلامی به استخدام در وزارت آموزش و پرورش درآمدند و در کنار آن نیز مطالعات حوزوی را در قم دنبال می کردند. گرچه استاد در چند دوره مسئولیت های اجرایی نظیر معاونت پرورشی و مدیر کل آموزش و پرورش و مدیر کل بنیاد شهید استان اصفهان را عهده دار گشتند ولی همواره دغدغه اصلی ایشان توجه به فرهنگ عمیق و ناب اسلامی و فهم و ارائه آن بوده است و لذا هنگامی که احساس می کرد مسئولیت اجرایی شرعاً برایش واجب نیست کار را به دیگری می سپرد و خود به کار دینی می پرداخت که در این راستا جلسات تفسیر قرآن و نهج البلاغه و شرح روایات معصومین را طرح ریزی نمودند که تاکنون ادامه دارد. استاد طاهرزاده عمدتاً تحت تاثیر حکمت متعالیه ملاصدرا و عرفان محی الدین است و امام خمینی (ره) و علامه طباطبایی (ره) و آیه الله جوادی آملی حفظه الله تعالی را برای خود نمونه خوبی از تفکر دینی و تحرک سیاسی اجتماعی میداند و معتقد است اگر سازمان فکری جامعه ما از چشمه ناب تفکر این بزرگواران سیراب شود، سعادتی را که دین اسلام برای آنها آورده ، بدست خواهند آورد و آنچه ایشان در دانشگاه و مراکز تربیت معلم و جلسات منظم هفتگی دنبال می کنند، همه و همه در راستای تحقق همین عقیده است.
  • تاریخ ثبت اطلاعات
    پنجشنبه 4 مهر 1387
  • شناسه
    108
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
نظرات

زهرا کرمانشاهی

سلام من تمام کتب استاد طاهر زاده رو میخوامبه سبد خرید اضافه کردم خیلی هزینه ش زیاد میشهبه صورت سیر مطالعاتی فروش ندارین؟ یا از چاپ های قدیمی و دسته دوم؟

18 اسفند 1398

سلام نه متاسفانه

---

سلام
با تشکر از شما
خدا میداند که چقدر این استاد عزیز را دوست دارم و زندگی ام به لطف خدا از طریق این بزرگوار که او را به حق، مطهری زمان می دانم تغییر یافته است.
خدا حفظ کند ایشان را

26 مهر 1396

احمدرضا محمدی

سلام ممنون میشم مکان تدریس و مباحث آقای طاهر زاده را در اصفهان برام بذارید
تشکر
یا علی

25 مرداد 1395

رضاعباسی

باسلام فقط خواستم از جناب استاد فرهیخته اقایطاهرزاده بسیار تشکر کنم من از کتابهای ایشان خیلی بهره میبرم واقعا کتابهای ایشان عالمانه ودقیق است وزاویه دید انسان رو جدا وسعت میبخشد ممنون

19 اردیبهشت 1394

اخبار مرتبط