فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

غسان کنفانیزاد روز: 1936
محل تولد: عکا فلسطین
وفات: 1972
تاریخ ثبت: چهارشنبه 14 تیر 1391
تاریخ ویرایش: چهارشنبه 10 دی 1393
کد : 10850
تعداد بازدید: 121347

برچسب:
1. مولف

معرفی
غسان کنفانی، (به عربی: غَسّان کَنَفانی) (تولد:عکا فلسطین ۹ آوریل ۱۹۳۶- مرگ:بیروت ۸ ژوئیهٔ ۱۹۷۲) نویسنده و روزنامه نگار مشهور فلسطینی و یکی از اعضای رهبری جبهه مردمی برای آزادی فلسطین بود.
«غسان کنفانی» از نویسندگان توانای حوزه اجتماعی فلسطین و ادبیات داستانی عربی بود که آثار تأثیرگذارش به دور از شعارزدگی، مفاهیم عمیقی را درباره زندگی بیان می کنند.
فیلمسازان بسیاری از ایران و کشورهای عربی، فیلم های بلندی از رمان های غسان کنفانی تهیه کرده اند، ازجمله می توان فیلم «المخدعون» (فریب خوردگان) به کوشش توفیق صالح، فیلم «عائد الی حیفا» (بازگشت به حیفا) که اقتباس از سومین رمان غسان است به کوشش قاسم حول را نام برد و سیف الله داد کارگردان معاصر ایرانی فیلم «بازمانده» را بر پایه یکی از داستان های غسان کنفانی در سال ۱۳۷۳ش ساخت.

«غسان کنفانی» سال ۱۳۵۰ هجری شمسی ۸ ژوئیهٔ ۱۹۷۲ در یک حادثه تروریستی موساد، در بیروت، با انفجاری بمبی که در ماشینش قرار داده بودند، به همراه خواهرزاده اش ترور شد. یکی از آثار غسان کنفانی ادب مقاوت فی فلسطین المحتلّه می باشد.

آثار نویسنده
بچه های فلسطین
در کتاب «بچه های فلسطین»، هر داستان یک شخصیت کودک دارد، کودکی که قربانی حوادث و رویدادهای سیاسی است اما با وجود این برای به دست آوردن آینده ای روشن در مبارزه ها مشارکت می کند. همانند رمان های دیگر کنفانی، این داستان ها بر جبران وضعیت گذشته وطن گمشده به طور عملی تأکید می کنند و در عین حال با چنان استعدادی نگارش یافته اند که برای تمام جهانیان جذاب است. بر مبنای این گزارش، از جمله عناوین داستان های کتاب «بچه های فلسطین» می توان به «هدیه برای تعطیلات»، «نامه ای از رام الله»، «تفنگ ها در اردوگاه» و …

قصه ها
این کتاب پس از نزدیک به چهل بار ویرایش از سوی نشر روزبهان به شکلی نفیس منتشر شده است. طراحی جلد و صفحه آرایی آن را ساعد مشکی انجام داده است. نقاشی هایی از دو هنرمند برجسته با عنوان یورهان کرکوتلی و ضیاء الغراوی نیز در متن کتاب وجود دارد. مترجم در مقدمه ای مفصل بر این کتاب که با شعری از محمود درویش شروع می شود و با شعری از نزار قبانی به پایان می رسد، به شرح زندگی، زمانه و جهان داستانی این نویسنده شهیر فلسطینی پرداخته است. داستان های کوتاه این مجموعه که تمامی 26 عنوانش به انتخاب وی در این کتاب قرار …


اخبار مرتبط
آثار غسان کنفانی پر از شور و دور از شعار است : غلامرضا امامی، نویسنده و مترجم کتاب های کودکان و نوجوانان با بیان این که هنر غسان کنفانی زندگی است، گفت: کنفانی هنرمندانه زیست و ایستاده ماند. زیبایی، شادی ، غم ، امید، عشق و شادی در اندیشه بلند او موج زد و بر صفحات کاغذ جاری شد. قصه های او پر از شور و دور از شعار است. از او کتاب های بسیاری مانده است اما زیباترینش «قصه ها» است.
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!