فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

داوود امیریانتاریخ ثبت: شنبه 11 آبان 1387
تاریخ ویرایش: یکشنبه 1 آذر 1394
کد : 1662
تعداد بازدید: 15963

آثار نویسنده


معرفی
داوود امیریان متولد ۱۳۴۹ کرمان است و تا کنون ۲۶ عنوان کتاب منتشر شده در کارنامه اش دارد که جوایز متعددى را هم نصیب نویسنده اش کرده است. امیریان فعالیت نویسندگى خود را از سال ۶۹ با نوشتن خاطراتش از جبهه آغاز کرد و در حال حاضر در چند حوزه خاطره نویسى، ادبیات کودک و نوجوان، رمان ، طنز ، زندگینامه داستانى شهدا و فیلمنامه نویسى قلم مى زند. از جمله فیلم هایى که نوشته و به مرحله تولید رسیده و بر پرده سینما ها به نمایش درآمده، فیلم سینمایى «آخرین نبرد» به کارگردانى حمید بهمنى و «بهشت منتظر مى ماند» به کارگردانى محمدرضا آهنج است. «فرزندان ایرانیم»، «رفاقت به سبک تانک» و «دوستان خدا حافظى نمى کنند»، «داستان بهنام »، «داستان مریم»، «تولد یک پروانه» و «جام جهانى در جوادیه» از جمله معروف ترین آثار داستانى این نویسنده است که تاکنون چهار دوره جایزه کتاب سال، ادبیات دفاع مقدس ، کانون پرورش فکرى کودکان و نوجوانان و ده ها جایزه دیگر را نصیب نویسنده اش کرده است . از دیگر آثار امیریان می توان به «آخرین گلوله صیاد» زندگینامه داستانی شهید صیاد شیرازی و «داستان مریم» زندگینامه داستانی شهید مریم فرهانیان اشاره کرد.آثار :خداحافظ کرخه (اولین اثر او) / 1369 بهشت برای تو / 1370 ایرج خسته است / 1373 مین نخودی / 1375 آخرین سوارسرنوشت / 1376 آقای شهردار / 1379 داستان بهنام (زندگینامه شهید بهنام محمدی) / 1381 دوستان خداحافظی نمی کنند / 1382 مترسک مزرعه آتشین / 1382 جام جهانی در جوادیه / 1383 آثار:فرمانده من ، خداحافظ کرخه ، عقاب کویر ، بلوچ گریه نمی کند ، بهشت برای تو ، ایرج خسته است ، یک آسمان منور ، مین نخودی ، تندرهای ابابیل ، آخرین سوار سر نوشت ، آقای شهردار ، داستان بهنام ، فرزندان ایرانیم ، مرد ، تولد یک پروانه ، رفاقت به سبک تانک ، لحظه جدایی من ، آخرین گلوله سرخای ، مترسک مزرعه آتشین ، دوستان خداحافظی نمی کنند ، جام جهانی در جوادیه ، سلحشوران امیر خیز .

آثار نویسنده
آخرین سوار سرنوشت
کتاب حاضر، رمانی با موضوع دفاع مقدس می باشد.

ایرج خسته است
اگر تاریخ انتشار کتاب «ایرج خسته است» کمی به دهه نود و یا حتی دهه هشتاد نزدیک تر بود، شاید نگاه طنز داوود امیریان به وقایع جبهه، درمیان آثار طنز فراوانی که در این سال ها نوشته شده آنقدر ها به چشم نمی آمد. اما امیریان، کتابش را در سال ۷۳ یعنی تنها چند سال پس از پایان جنگ می نویسد؛ در روزگاری که هنوز نگاه صرفاً حماسی و معنوی به دفاع مقدس بر ادبیات این حوزه چیره بود و نویسندگانش به واسطه نزدیکی تاریخی با این حادثه، هنوز به خلق آثار احساسی در این زمینه می پرداختند. ماجرای «ایرج خسته است» با ورود ایرج، …

بلوچ گریه نمی کند: خاطرات زندگی سردار شهید علی معمار ...
"در کتاب حاضر درباره ی چگونگی دلایل پذیرش صلح از جانب ایران در جنگ تحمیلی ـ بر اساس قطعنامه ی 598 ـ بحث شده است: کتاب این مباحث را دربر دارد: عملکرد سازمان ملل در طول جنگ، بررسی قطعنامه 598، موضع گیری های ایران و عراق در قبال قبول قطعنامه 598، و حوادث پس از قبول قطعنامه."

ترکش های ولگرد - جلد اول: برادران مزدور
«ترکش های ولگرد» عنوان مجموعه ی پنج جلدی داستان های طنز دفاع مقدس داوود امیریان است. این مجموعه پنج جلد « برادران مزدور»، «جاسم رمبو»، «شمر و صدام و یارانش»، «ماردونا در سنگر دشمن» و «داماد فرمانده ی لشکر» را شامل می شود. کتاب حاضر، اولین جلد از این مجموعه می باشد که ده داستان را در خود جای داده است. عناوین آن ها عبارتند از: معتمد محله ما؛ ترکش بی ریا؛ گودزیلای عراقی؛ پرسپولیس هورا!؛ اسیر شکم؛ تحفه ها؛ کدخدای نوجوان؛ برادران مزدور!؛ تاب تاب عباسی!؛ پسِ کلّه ی جبار.

ترکش های ولگرد - جلد پنجم: داماد فرمانده لشکر
کتاب "داماد فرمانده لشکر" از سری کتاب های ادبیات نوجوان، پنجمین جلد از مجموعه ترکش های ولگرد می باشد. کتاب مصور حاضر با 6 داستان به صورت طنز به طبع رسیده است. داستانهای کتاب عبارتنداز: امام جماعت غصبی، یار امام کجا رفت، آبجی ماشاالله، فرمانده رشید گردان، داماد فرمانده لشکر، جنگ با تو کاری ندارد.

ترکش های ولگرد - جلد چهارم: مارادونا در سنگر دشمن
کتاب حاضر، جلد چهارم از مجموعه ترکش های ولگرد، می باشد. این کتاب مصور، حاوی 6 داستان به صورت طنز با عنوان های: مارادونا در سنگر دشمن!، قهرمانان فینال آسیا، جیغ بنفش در اتاق عمل، دوست مار و عقرب ها، انتقام پر دردسر و شب نشینی در جهنم است.

ترکش های ولگرد - جلد دوم: جاسم رمبو
«ترکش های ولگرد» عنوان مجموعه ی پنج جلدی داستان های طنز دفاع مقدس است. این مجموعه، پنج جلد «برادران مزدور»، «جاسم رمبو»، «شمر و صدام و یارانش»، «ماردونا در سنگر دشمن» و «داماد فرمانده ی لشکر» را شامل می شود. کتاب حاضر، جلد دوم از این سری کتاب داستان می باشد که شامل هشت داستان با عناوین زیر است: دیوانه جبهه؛ آمیرزا عبدالطمع؛ در جست و جوی قهرمان؛ جاسم رمبو؛ عمو پفکی؛ آن شب که واویلا شده؛ نمکی و دستیارش! و یک قدم دور از قبله.

ترکش های ولگرد - جلد سوم: شمر و صدام و یارانش
«ترکش های ولگرد» عنوان مجموعه ی پنج جلدی داستان های طنز دفاع مقدس است. این مجموعه، پنج جلد «برادران مزدور»، «جاسم رمبو»، «شمر و صدام و یارانش»، «ماردونا در سنگر دشمن» و «داماد فرمانده ی لشکر» را شامل می شود. کتاب حاضر، سومین جلد از این سری کتاب می باشد که نه داستان دارد. عناوین داستان ها عبارتند از: مرده و مرده شور؛ شیرجه در آب؛ ثواب جمع کن ها!؛ فراری؛ مردی که واقعاً شهردار بود؛ مجسمه های زنده؛ تصادف خوش یمن؛ صد تا به راست، پنجاه تا به چپ؛ شمر و صدام و یارانش!

ترکش های ولگرد (دوره پنج جلدی)
«ترکش های ولگرد» عنوان مجموعه ی پنج جلدی داستان های طنز دفاع مقدس است. این مجموعه، پنج جلد «برادران مزدور»، «جاسم رمبو»، «شمر و صدام و یارانش»، «ماردونا در سنگر دشمن» و «داماد فرمانده ی لشکر» را شامل می شود که هر کتاب با حدود پنج تا ده داستان همراه است.

جام جهانی در جوادیه
کتاب جام جهانی در جوادیه داستان چند نوجوان پایین شهری که به دنبال یک جای مناسب برای فوتبال های تابستان شان می گشتند که از قضا با پسر سفیر کانادا در ایران آشنا می شوند و مسابقه ای را در زمین خاکی محله شان ترتیب می دهند که این موضوع همین جا تمام نمیشود تیم های دیگری هم از کشورهای دیگر از راه می رسند مثل اسپانیا، ایتالیا، ژاپن و...چند تا از بچه های کارگر افغانی هم به این جمع اضافه می شوند و جام جهانی کوچکی در جوادیه پا می گیرد! کتاب جام جهانی در جوادیه به خاطر قوه شخصیت پردازی بالای نویسنده اش(داوود …

حکایت سرداران (دوره پنج جلدی)
چاپ سوم مجموعه 5 جلدی حکایت سرداران ویژه رده سنی نوجوان شامل کتاب های «سوغات کربلا»، «بی نشان»، «آخرین نبرد»، «تندبادی از کویر»و «یادگار عقاب»به همت نشر شاهد منتشر شده، دارای تصویرگری مناسبی است که بر جذابیت کتاب افزوده است. داستانهای این مجموعه با حجمی متناسب حوصله نوجوانان و زبانی جذاب به رشته تحریر در آمده که موجب توجه این گروه سنی به زندگی سرداران شهید دوران دفاع مقدس میشود. اولین جلد این مجموعه با عنوان «سوغات کربلا»با نگاهی بر زندگی شهید حسن اقارب پرست به قلم حمید رضا گلچین به رشته …

حکایت سرداران 3: آخرین نبرد؛ نگاهی به زندگی شهید محسن وزوایی
چاپ سوم مجموعه 5 جلدی حکایت سرداران ویژه رده سنی نوجوان شامل کتاب های «سوغات کربلا»، «بی نشان»، «آخرین نبرد»، «تندبادی از کویر»و «یادگار عقاب»به همت نشر شاهد منتشر شده، دارای تصویرگری مناسبی است که بر جذابیت کتاب افزوده است. داستانهای این مجموعه با حجمی متناسب حوصله نوجوانان و زبانی جذاب به رشته تحریر در آمده که موجب توجه این گروه سنی به زندگی سرداران شهید دوران دفاع مقدس میشود. سومین جلد این کتاب با عنوان «آخرین نبرد » با نگاهی به زندگی شهید محسن وزوایی به قلم داوودامیریان با عناوین: …

خداحافظ کرخه
معرفی کتاب: کتاب خداحافظ کرخه نوشته داوود امیریان است . کتاب از 4 بخش تشکیل شده است و هر بخش شامل چند فصل . موضوع این کتاب جنگ ایران و عراق است . هرفصل این کتاب به موضوعی خاص اشاره دارد و به طور سلسله وار پشت سر هم می آیند و یک داستان را شکل می دهند . ابتدا از جریان اعزام شروع می شود و سپس به اردوگاه و جریان حملات و عملیات ها و در انتها بازگشت به خانه .داستان به زبان شیرین و ساده برای نوجوانان نوشته شده است .

خمپاره های فاسد (مجموعه داستان طنز دفاع مقدس)
این کتاب، مجموعه داستان های دفاع مقدسی برای گروه سنی کودک و نوجوان به صورت طنز است که در 150 صفحه و در 4 رنگ به چاپ رسیده است. مجموعه داستان «خمپاره های فاسد» دارای یازده داستان با عناوینی نظیر «اسم مادر سمرقند»، «اسیر خودی»، «پلک های نیمه بسته»، «خمپاره های فاسد»، «صدای خوش در سرزمین عجیب»، «دزدان توالت»، «ستون پنجمی»، «شا رلاتان»، «عروسی به صرف میوه و فاتحه»، «مداح فراری»، «من آنم که رستم بود پهلوان»، است.

داستان بهنام: بر اساس زندگینامه شهید بهنام محمدی راد
داستان درباره "بهنام محمدی راد"، نوجوان سیزده ساله خرمشهری است که با آغاز جنگ تحمیلی و حمله عراق به خرمشهر، به دفاع از شهر بر می آید و سرانجام نیز به شهادت می رسد .در این کتاب، ضمن بازگویی داستان، تصویری از خرمشهر در آغاز تهاجم عراق نیز اوضاع مردم بی دفاع این شهر منعکس شده، از فداکاری های جوانان و نوجوانان این شهر در دفاع از شهر سخن رفته است.

داستان مریم: بر اساس زندگی شهید مریم فرهانیان
در این داستان، زندگی مریم فرهانیان - از پرستاران شهید در طول جنگ تحمیلی - نگاشته شده است. وی که به مناسبت سالگرد شهید مرزوق ابراهیمی و به همراه دوستانش صفیه و فرشته به سوی مزار شهدا می رفته، بر اثر بمباران رژیم بعث عراق، در مورخ 1364/5/13 به شهادت می رسد.

در مصاف گرگ ها: نگاهی داستانی به روزگار پیامبر اسلام (ص)
«در مصاف گرگ ها»، به شرح وقایع زندگی پیامبر گرامی اسلام(ص) در مکه می پردازد. در این کتاب، روایت پایمردی و ایستادگی رسول خدا(ص) و یارانش، در دوران سخت حضور در مکه، با زبانی ساده و روان نقل شده است. نویسنده با استفاده از فنون داستان نویسی، می کوشد شرایط حاکم بر مکه را در نخستین سال های ظهور اسلام، برای مخاطب بازگو کند. این روایت ها، با وجود تمرکز بر وقایع زندگی پیامبر اسلام(ص)، عموماً حول اتفاقاتی که برای اصحاب آن حضرت روی داده است، دور می زند. وقایع زندگی شخصیت هایی مانند «مصعب بن عمیر» و «ابوذر …

دوستان خداحافظی نمی کنند
در داستان حاضر که برای گروه سنی "د" و "ه" به نگارش درآمده، دو دوست با نام های "آرش" و "مرتضی" - با وجود سن پایین - تصمیم می گیرند با قطارهای تهران - خرمشهر عازم جبهه شوند. اما از آن جا که این کار غیر قانونی است، آن ها قرار می گذارند تا بدون تهیه ی بلیت و اطلاع مأموران قطار از این امر، راهی خرمشهر شوند. سرانجام نیز تنها آرش موفق به فرار از دست مأموران شده و در یکی از کابین های قطار جای می گیرد. از قضا در همان کابین با افراد بسیجی آشنا می شود که آن ها نیز قصد رفتن به جبهه را دارند و ...

رفاقت به سبک تانک (مجموعه طنز)
کتاب حاضر، دربردارنده 47 حکایت کوتاه از وقایع «جنگ ‏ایران و عراق» است که با محتوای شوخی و طنز و با نثری شیرین و روان برای گروه سنی نوجوانان فراهم آمده است. نویسنده این حکایات را با استفاده از دیده‏ها و تجربیات خود درجبهه، کتاب «جنگ دوست داشتنی» نوشته سعید تاجیک،«مشاهدات» از مجموعه «فرهنگ جبهه» و نیز خاطرات احمد یوسف‏زاده (آزاده) به تحریر درآورده و در آن فضای جبهه، وقایع‏جنگ، ارتباط رزمندگان با یکدیگر و ... را به‏گونه‏ای خاص به تصویر کشیده است.

شهری پر از مهربانی و مبارزه: نگاهی داستانی به روزگار پیامبر اسلام (ص)
شهری پر از مهربانی و مبارزه، به شرح چگونگی هجرت رسول خدا(ص) به مدینه می پردازد. داستان این قسمت، از پیمان معروف «عقبه» که میان مردم یثرب(مدینه) و پیامبراسلام(ص) منعقد شد، آغاز می شود؛ پیمانی که مقدمه هجرت پیامبراکرم(ص) به یثرب بود. نویسنده در جلد دوم مجموعه که با عنوان «شهری پر از مهربانی و مبارزه» به زیور طبع آراسته شده، به خوبی از پس معرفی مشکلات مردم یثرب، پیش از هجرت رسول خدا(ص)، برآمده است. تصویری جذاب و مستند از دلبستگی های راستین انصار به پیامبراکرم(ص) را می توان در جلد دوم این مجموعه …

عقاب کویر: مجموعه داستان بر اساس خاطرات زندگی سردار شهید علی معمار، فرمانده قرارگاه جنوب سیستان و بلوچستان
کتاب حاضر شامل 12 عنوان داستان کوتاه از زندگینامه شهید علی معمار است . شهید علی معمار در سال 1343 در روستایی در حوالی کاشان به دنیا آمد و در سال 1373 به دست اشرار منطقه بلوچستان به شهادت رسید. محتوای داستان ها عبارتست از: تولد و نام گذاری وی دزدیده شدن دوچرخه او و دیر آمدن او به منزل دوران راهپیمایی مردم کاشان و تیر خوردن پدرش در تظاهرات درگیری با اشرار در منطقه ایرانشهر دستگیری فردی که اسکناسهای تقلبی پخش می کرد درگیری با اشرار و شهادت سرگرد عبادی و گروگان گیری اشرار در جاده سراوان و ترفند او برای …

فرزندان ایرانیم (داستان طنز)
کتاب حاضر، مجموعه طنز داستانی روایی است که در شصت سکانس داستانی آورده شده است. محتوای داستان‏ها طنزهای جنگ و جبهه است که در کنار جنگ، خون و بوی باروت، صحنه های خنده داری نیز وجود داشته است. امیریان با شم طنزی که داشته این صحنه ها را به خوبی شکار کرده است و آن را اکنون که سال‏ها از پایان جنگ می گذرد، هنوز زیبا می توان یافت. دست انداختن سربازان به هم، شوخی بی موقع فرمانده با رزمنده، دلتنگی‏ها و دلخوری‏ها. از جان مایه اصلی طنزهای امیریان است. این کتاب رتبه اول بخش خاطره در پنجمین دوره جشنواره …

فرمانده من - دفتر اول
خاطرات این کتاب، همگی به شکلی قصوی و روایی نوشته شده اند تا برای مخاطب، خواندنی و لذت بخش باشند. خاطره اول با نام «من روز عاشورا برمی گردم» نوشته رحیم مخدومی درباره رشادت ها و از خودگذشتگی فرمانده ای آذری زبان است به نام مدنی. دومین خاطره به نام «شب هور» نوشته احمد کاوری روایتی است کوتاه از سیدعلیرضا قوام، معاون گردان نوح از لشکر بیست و یکم امام رضا (ع). خاطره سوم که جذابیت و کشمکش ویژه‏ای دارد «رمز یا زهرا (س)» نام دارد و در آن، داوود امیریان از حاج حسین سخن می گوید که یکی از فرماندهان جنگ است. …

قصه فرماندهان 1: آقای شهردار - بر اساس زندگی شهید مهدی باکری
کتاب حاضر، داستانی از مقاطع مختلف زندگی «شهید مهدی باکری»، «فرمانده لشکر عاشورا» که در 11 بخش مستقل زیر تدوین شده ‏است: تولد یک پروانه، ماجرای کاپشن، اولین درس، ساواکی، کارگر جدید، آقای شهردار، مهمانی، عبور از آتش، اله بنده سی، پاداش، عزیزتر از پرواز. نوع دوستی، دستگیری از ضعیفان، رشادت ‏ها و اخلاص و مدیریت وی در دوران انقلاب و جنگ، جان‏ مایه این داستان‏ هاست. وی در سال 1363 و در عملیات بدر به شهادت رسیده است.

قصه های شهر جنگی
کتاب قصه های شهر جنگی، مجموعه یازده داستان کوتاه از یازده نویسنده به انتخاب محسن مطلق است. در میان این نویسندگان، نام های آشنائی هم چون داوود امیریان و محمدرضا بایرامی نیز دیده می شود. در این مجموعه داستان که هر کدام به یک شهر اختصاص دارد و برای گروه سنی نوجوانان نگاشته شده؛ قصه ها گاه از زبان شهر و گاه از زبان یکی از اهالی این شهرها نگاشته شده و گاهی هم از زبان یکی از حیوانات (پلنگ) بیان می شوند و سعی شده تا فضای جنگ و چگونگی شروع آن و آزاد سازی تعدادی از این شهرها طوری برای بچه ها روایت شود تا …

گردان قاطرچی ها
این رمان را که داود امیریان نوشته و فضای آن طنزآمیز است، بخشی از ابعاد حماسه های رزمندگان غیور دفاع مقدس را در قالبی جدید بیان می کند و همین فضای جذاب برای نوجوانان موشکافی می شود. در این رمان ماجرای چند رزمنده روایت می شود که سرپرستی یک گردان قاطر را در دست می گیرند تا آذوقه و مهمات مورد نیاز عملیات رزمندگان را از این طریق به بالای کوه منتقل کنند. این اثر پس از کسب موفقیت های پی در پی در جشنواره های مختلف به ویژه دریافت جایزه کتاب فصل، در مراکز فرهنگی، هنری کانون پرورش فکری نیز از سوی مخاطبان …

گردان قاطرچی ها - جلد دوم: کودکستان آقا مرسل
این رمان که در واقع جلد دوم رمان «گردان قاطرچی ها» است ماجراهای آن حول محور همان رمان می گذرد و برخی شصخیت های این رمان در «کودکستان آقا مرسل» حضور دارند و رمان با آنها پیش رفته است.

مترسک مزرعه آتشین
این اثر یادآوری خاطرات کودکی‎ها و اتفاقات دوران مدرسه است و بازتاب حسی و تجربی آن در اتصال با رشادت‎هایی که در حساس‎ترین وقایع روزهای سخت دفاع مقدس که بروز مردانگی شخصیت داستان از نوجوانی رنجور و ضعیف، مخاطب را متحیر و شیفته می‎سازد. تمامی ظرافت نویسنده‎ی این داستان، در شیفتگی مخاطب برای دنبال نمودن وقایع، متأثر از حواس ملموس با داستان است که این اثر را جذاب ساخته است.

مرد: برگرفته از زندگی سردار جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان
کتاب حاضر، داستان شرح زندگی سردار جاویدالاثر سپاه اسلام، حاج ‏احمد متوسلیان، است. حاج احمد متوسلیان از ابتدای پیروزی‏ انقلاب و تشکیل سپاه پاسداران به آن پیوست و وارد درگیری ‏های ‏شدید در ترکمن صحرا شد. سپس به کردستان رفت و همراه با نیروهای ارتش و شهید چمران به پاکسازی و آزادسازی شهرهای کردستان پرداخت. آن‏گاه به جنوب رفت و در چند عملیات بزرگ، فرماندهی را به عهده گرفت. هم‏زمان با حمله اسرائیل به لبنان، به ‏آنجا رفت و سرانجام، در یک ماموریت مهم همراه با سه دیپلمات ‏ایرانی دیگر به اسارت …

مقابله با پیمان شوم: نگاهی داستانی به روزگار پیامبر اسلام (ص)
مقابله با پیمان شوم، به وقایع سال های پایانی زندگی رسول خدا(ص) اختصاص دارد. نویسنده، این قسمت را با داستان خیانت یهودیان «بنی نضیر» در مدینه و اخراج آنها از این شهر، بر اساس پیمانی که با پیامبرخدا(ص) بسته بودند، آغاز می کند. رویکرد نویسنده برای ارائه شرحی دقیق و مستند از این واقعه تاریخی، هوشمندانه است. او نگاه خواننده را به درون طایفه بنی نضیر هدایت می کند و با استفاده از فضاسازی و تنظیم دیالوگ های بجا و مؤثر، ریشه های بُغض و کینه یهودیان مدینه را به رسول خدا(ص) و مسلمانان نشان می دهد. در فصل …

مهربان ترین آقای دنیا
مهربانترین آقای دنیا نوشته ی #داوود_امیریان و با تصویرگری نادیا بیژنی کتابی در مورد امام هشتم علیه السلام است که انتشارات قدیانی آن را به چاپ رسانده است. داوود امیریان در این کتاب، ماجرای ضمانت امام رضا (ع) را برای آزادی آهویی از دست صیاد، به زبانی لطیف و داستانی بیان کرده و در کنار آن به زندگی و سایر برکات هشتمین ستاره ی آسمان ولایت نیز اشاره کرده است. تصویرگری های زیبای نادیا بیژنی، به کتابی که امیریان از امام رئوف به رشته تحریر درآورده جذابیت بیشتری بخشیده و هر خواننده ای را مشتاق به …

وقتی آقاجان دستگیر شد
در لحن شوخ و سرخوشانه «وقتی آقاجان دستگیر شد»، یک جور دلتنگی نوجوانانه نهفته است؛ چراکه گسستی میان قهرمان اکثر داستان ها با پیرامون خود و روابطشان با والدین شکل گرفته است. اگرچه نویسنده در داستان اول کتاب یعنی «وقتی آقاجان دستگیرشد»، به روایت طنزآلود زندگی یک خانواده در شب چهارشنبه سوری و دستگیری اشتباهی پدر خانواده به جرم فروش ترقه می پردازد، اما شاید امیریان با این قصه، سعی دارد با نسلی شوخی کند که جرمشان در قصه های قبلی عدم تفاهم با نسل جدید است. امیریان در داستان دوم یعنی «سبقت» نیز با …

یاران آفتاب 1
«یاران آفتاب» مجموعه ای مستند و در عین حال داستان گونه از زندگی ائمه اطهار(ع) است که نخستین جلد از آن به زندگی پیامبر(ص) اختصاص دارد. کتاب به قلم داود امیریان نوشته شده و با ویرایش فنی و محتوایی سعید عاکف منتشر شده است. اولین جلد «یاران آفتاب» در کنار روایت زندگی پیامبر(ص) به داستان هایی از زندگی اصحاب حضرت رسول(ص) نیز می پردازد. ماجراهایی از زندگی حمزه، بلال حبشی، ابوذر و... از جمله موضوعات پرداخته شده در این کتاب است که هر یک از آنها علاوه بر اطلاع رسانی درباره زندگی اصحاب پیامبر(ص) و معرفی هر چه …

یک نفس تا بهار: مجموعه داستان برای نوجوانان
کتاب حاضر، مجموعه داستان هایی برای نوجوانان از داوود امیریان، نویسنده ادبیات پایداری می باشد. عنوان مجموعه داستان "یک نفس تا بهار" برگرفته از یکی از داستان های این کتاب است و در ادامه ی آن، داستان های آخرین نبرد، یک آسمان مُنوّر، میهمان ناشناس، بعد از غبار و جشن پتو آمده است. بلندترین داستان این کتاب، نخستین داستان آن نیز هست که با عنوان "یک نفس تا بهار" 128 صفحه کتاب را دربرگرفته و کوتاهترین آنها داستان 4 صفحه ای جشن پتوست که در پایان کتاب جا گرفته است. امیریان فعالیت نویسندگى خود را با نوشتن …اخبار مرتبط
"ترکش‌های ولگرد" امیریان‌ : مجموعه داستان‌های طنز 5 جلدی "ترکش‌های ولگرد" نوشته داوود امیریان، با موضوع 8 سال دفاع‌مقدس و …
«داستان بهنام» به چاپ چهارم رسید : کتاب «داستان بهنام» از انتشارات شاهد و به نویسندگی «داوود امیریان» برای چهارمین‌بار در سال جاری، …
«داستان بهنام» در ترکیه : کتابهای «داستان بهنام» نوشته داوود امیریان و «داستان بهروز» نوشته محسن مطلق از سوی انتشارات کوثر …
«سال های بنفش» روی پیشخوان کتاب فروشی ها رفت : رمان «سال های بنفش» اثر ابراهیم حسن بیگی از سوی انتشارات «کتابستان معرفت» روانه بازار کتاب شد.
آثار مستور و امیریان در نمایشگاه کتاب : اهالی ادب درحالی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را از چند روز آینده در پیش خواهند داشت، که برخی با …
ترکش های ولگرد : داوود امیریان»، نویسنده‌ی داستان‌های طنز دفاع مقدس، در مجموعه‌ای پنج جلدی، خاطرات جبهه رفتن خود …
چاپ بیستم کتاب‌های داوود امیریان : کتاب‌های "رفاقت به سبک تانک" و "فرزندان ایرانیم" نوشته داوود امیریان، توسط انتشارات سوره مهر به چاپ …
داوود امیریان دو رمان جدید برای نوجوانان : داود امیریان در حال نگارش دو رمان با نام های «کبوتران خرمشهر» و «کودکستان حسین طاهری» برای گروه سنی …
در مسیر مرد شدن/ مردانگی را در جبهه ها آموختند : «مترسک مزرعه آتشین»، سرگذشت نوجوان سیزده چهارده ساله ای به نام آیدین است، که در مسیر به اصطلاح مرد …
فعالیتهای جدید داود امیریان : این نویسنده و فیلم‌نامه‌نویس که در حال حاضر کتاب "بهشت منتظر می‌ماند" را به زیر چاپ دارد، …
نشست صمیمانه با داوود امیریان در قم : یکشنبه 23 بهمن ماه در نمایشگاه استانی کودک قم داوود امیریان مولف کتابهای جام جهانی در جوادیه و رفاقت …


نظرات
ابوالفضل:
1394/6/16
واقعا آفرین به آقای امیریان.نوشته های ایشون در عین سادگی خارق العادس.من وقتی اول دبیرستان بودم کتاب جام جهانی در جوادیه رو از کتابخونه ی مدرسمون گرفتم و خوندم.وقتی دیدم برنامه ی خندوانه این کتاب رو برای مسابقه گذاشت انگار دنیا رو بهم دادن.برای بقیه طوری پز این کتاب رو میدم که انگار خود من نوشتم.از طرف من به آقای امیریان خسته نباشید بگید و سلام گرم منو به عنوان یه جوان ایرانی به ایشون برسونید...
علی:
1394/8/5
کتاب هاب اقای امیریان عالی هستند من فکر میکردم فقط رولد دال و جف کینی و...نویسندگان خارجی خوب هستند با کتاب جام جهانی در جوادیه فهمیدم نویسندگان ایرانی هم خوب ودر حد خارجی ها هستند کتاب جام جهانی در جوادیه را ادامه دهید.
ساجده صداقت:
1395/1/22
سلام من خسته نباشید میگم به نویسنده ی خوب و باحال و گللللللللل ایرانی
واقعا دمتون گرم کتاب هایی که مینویسید عااااااااااالی اند امیدوارم در زندگی خدا پشت و پناه هتون باشه
لطفا هرگز نویسندگی را رها نکنید تا ما بتوانیم بازهم کتاب های خوب شما را بخوانیم و لذت ببریم
محمد هادی حبیب اللهی:
1395/7/13
اقای امیریان . سلام و خسته نباشید . شما با این کتاب ها و رمان هایی که نوشتید که بسیار زیبا هم هستند . نویسنده ی محبوب من هستید و مخصوصا دیگران . لطفا رمان و کتاب های بیشتری بنویسید و این رو هم عرض کنم که شما عااااااااااااالییییید . با تشکر
محمد هادی حبیب اللهی:
1395/7/13
اقای امیریان . سلام و خسته نباشید . شما با این کتاب ها و رمان هایی که نوشتید که بسیار زیبا هم هستند . نویسنده ی محبوب من هستید و مخصوصا دیگران . لطفا رمان و کتاب های بیشتری بنویسید و این رو هم عرض کنم که شما عااااااااااااالییییید . با تشکر


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!