فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

علیرضا سبحانی نسبزاد روز: 1348
محل تولد: اصفهان
تاریخ ثبت: سه‌شنبه 8 مهر 1393
تاریخ ویرایش: دوشنبه 29 دی 1393
کد : 18894
تعداد بازدید: 68


ویراستاری کتابمعرفی
از سال 1372 وارد دانشگاه و از سویی وارد حوزه علمیه قم شدم.
در دانشگاه پس از چند روز شدم مدیر مسئول مجله داخلی دانشگاه به نام رهنمون. هر چند با همین نام مجله ای دیگر بعدا در جایی دیگر منتشر میشد. این ماهنامه مختص مجتمع آموزش عالی قم بود. سال دوم شدم مسئول انجمن اسلامی دانشگاه. جزوه نام ها و لقب های فاطمه زهرا سلام الله علیها را با تجدید نظر و قدری زیبا ساختن در بسیج دانشگاه منتشر نمودم. سال سوم مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی دانشگاه. در همین سال با تشویق دکتر الهیان ریاست دانشگاه اولین اثر مکتوب خودم را به نام جرعه ای از کوثر منتشر کردم. سال چهارم مرا دزدیدند و بردند لردگان و شدم مسئول حوزه علمیه لردگان و امام جمعه موقت آنجا.

1376 سال پر امتحانی بود. نمیدانم چرا باز فشار می آورند که چرا میفهمی. رای من برای ریاست جمهوری حضرت آیت الله ری شهری بود. ایشان را اصلح میدانستم و مصلحتی در رای دادن به دیگری نمیدیم. بیش از ده ماه دوام نیاوردم. البته بهتر آن است که بگویم به من گفتند اگر دیدگاهت را عوض نکنی نمیتوانیم خوب به شما سرویس بدهیم. منظورشان از دیدگاه، همان مبانی بود. میگفتند مبانی ات را زیر پا له کن تا در خدمت شما باشیم. گویا فکر میکردند صندلی مدیریت مدرسه برای من خیلی جذاب است. هر چند خدماتی که توفیقش را خدا داده بود کم نمیشمارم و درخواست طلبه هایی که میخواستند بمانم و با حسرت آنان را رها کردم کم نبود ولی به سختی گذشتم.

دوباره به قم، خانه آسایش اهل بیت علیهم السلام بازگشتم. کتاب دومم را با همسایه ام که هم اکنون یکی از قضات متدین جهرم است نوشتم. کتاب مسیحا نفس. داستانی داشت این کتاب. کتاب بعدی ام را نوشتم به نام در حریم یار. فوق لیسانس کارگردانی نیز قبول شدم. از همه سدها گذشتم ولی یکی از من خوشش نیامد. گفته بود ایشان خیلی شوخ است و به درد این کار نمیخورد!!! رفتم فوق لیسانس فلسفه و کلام شرکت کردم و در دانشگاه قم قبول شدم. رفتم کتاب در حریم یار را چاپ کنم آنقدر بد با من رفتار کردند که شدم ناشر. فوق لیسانس را گرفتم و تازه شده بودم یک ناشر حرفه ای. مالم را سوار دو کامیون کردند و بردند تهران. آقایان کلاهبردار از آب درآمدند و مال ما را خوردند و یک لیوان شربت بیدمشک رویش.

به عنوان مسئول فرهنگی مدرسه علوی وارد مدرسه شدم و فعالیت های نوشتنی خود را دنبال کردم. چه سخت گذشت تا توانستم وامی که از بانک گرفته بودم با سود و خسارت تاخیر تادیه و ... را بپردازم. تدریس را شروع کردم و مشاوره هم میدادم. چند سالی گذشت و یک دفعه چشم وا کردم دیدم شدم یک ناشر تمام عیار. چند تا کارمند تمام وقت با حقوق اداره کار. تکانی به خودم دادم شدم ناشر برتر نخستین جشنواره حوزه کودک و نوجوان استان قم. چند تا از کتابهای انتشارات ما گل کرد و طلایی شد. یعنی در جشنواره ها تقدیر شد.

در سال 1387 مسولیت کمیسیون طرح سوال حوزه علمیه قم را پذیرفتم. سپس به عنوان مدیر ارزشیابی معاونت آموزش حوزه علمیه قم مشغول به کار شدم. حقیقتا دو نفر سهم سنگینی در رایانه ای شدن و حضور آموزش حوزه علمیه بر روی اینترنت دارد. یکی جناب حجت الاسلام و المسلمین حبیب الله غفوری که جرئت کرد و با شناختی که از توانایی های بنده داشت کار را به بنده سپرد، و خودم که هم اکنون میتوانم راحت به کاری که کرده ام از دور بیایستم و افتخار کنم. خدا را شاکرم که این توفیق را نصیب بنده کرد. هر چند دوران تلخ و سختی بود. رنج کار و سختی های کار در حوزه و بدون بودجه و تغییر مدیریت و صدها مشکل دیگر خللی در عزم عزیزانی که در خدمتشان بودم ایجاد نکرد و یک کار گروهی خوبی را ارانه دادم. امید است ذخیره قبر و قیامتم شود.

الان چهل و دو سال دارم. چهار بچه قد و نیم قد. بچه قدم محمد حسین است که سال چهارم حوزه است و ازدواج کرده است. همان سالی که به دانشگاه رفتم او هم از زایشگاه به خانه آمده است. بچه نیم قدم هم دختر کوچکم است، هنوز دو سالش نشده. متولد اردیبهشت سال 1389 است.

آثار نویسنده
چهل حدیث اهل بیت (ع)
کتاب چهل حدیث اهل بیت علیهم السلام، پانصد و شصت درس زندگی ساز از خاندان پیامبر به ما هدیه می دهد. این مجموعه، چهارده چهل حدیث از چهارده الگوی بندگی است که مسیر زندگی ما را به خوبی روشن ساخته است.

چهل حدیث باقری (ع)
این کتاب شامل چهل حدیث برگزیده از امام باقر علیه السلام می باشد که در این مجموعه گردآوری شده است، این احادیث در موضوعات مختلف مذهبی ، اعتقادی ، اجتماعی و دیگر جنبه ها جمه آوری شده است.

چهل حدیث تقوی (ع)
این کتاب شامل چهل حدیث برگزیده از امام جواد علیه السلام می باشد که در این مجموعه گردآوری شده است، این احادیث در موضوعات مختلف مذهبی ، اعتقادی ، اجتماعی و دیگر جنبه ها جمع آوری شده است.

چهل حدیث حسنی (ع)
این کتاب شامل چهل حدیث برگزیده از امام حسن علیه السلام می باشد که در این مجموعه گردآوری شده است، این احادیث در موضوعات مختلف مذهبی ، اعتقادی ، اجتماعی و دیگر جنبه ها جمع آوری شده است.

چهل حدیث حسینی (ع)
این کتاب شامل چهل حدیث برگزیده از امام حسین (ع) می باشد که در این مجموعه گردآوری شده است، این احادیث در موضوعات مختلف مذهبی ، اعتقادی ، اجتماعی و دیگر جنبه ها جمع آوری شده است.

چهل حدیث رضوی (ع)
این کتاب شامل چهل حدیث برگزیده از امام رضا علیه السلام می باشد که در این مجموعه گردآوری شده است، این احادیث در موضوعات مختلف مذهبی ، اعتقادی ، اجتماعی و دیگر جنبه ها جمه آوری شده است.

چهل حدیث سجادی (ع)
این کتاب شامل چهل حدیث برگزیده از امام سجاد علیه السلام می باشد که در این مجموعه گردآوری شده است، این احادیث در موضوعات مختلف مذهبی ، اعتقادی ، اجتماعی و دیگر جنبه ها جمه آوری شده است.

چهل حدیث صادقی (ع)
این کتاب شامل چهل حدیث برگزیده از امام صادق علیه السلام می باشد که در این مجموعه گردآوری شده است، این احادیث در موضوعات مختلف مذهبی ، اعتقادی ، اجتماعی و دیگر جنبه ها جمع آوری شده است.

چهل حدیث عسگری (ع)
این کتاب شامل چهل حدیث برگزیده از امام حسن عسگری علیه السلام می باشد که در این مجموعه گردآوری شده است، این احادیث در موضوعات مختلف مذهبی ، اعتقادی ، اجتماعی و دیگر جنبه ها جمع آوری شده است.

چهل حدیث علوی علیه السلام
این کتاب شامل چهل حدیث برگزیده از امام علی (علیه السلام) می باشد.

چهل حدیث فاطمی (س)
این کتاب شامل چهل حدیث برگزیده از حضرت فاطمه (صلی الله علیه و آله و سلّم ) می باشد که در این مجموعه گردآوری شده است، این احادیث در موضوعات مختلف مذهبی ، اعتقادی ، اجتماعی و دیگر جنبه ها جمع آوری شده است.

چهل حدیث کاظمی (ع)
این کتاب شامل چهل حدیث برگزیده از امام کاظم علیه السلام می باشد که در این مجموعه گردآوری شده است، این احادیث در موضوعات مختلف مذهبی ، اعتقادی ، اجتماعی و دیگر جنبه ها جمه آوری شده است.

چهل حدیث محمدی (صلی الله علیه و آله)
این کتاب شامل چهل حدیث برگزیده از حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلّم ) می باشد.

چهل حدیث مهدوی (ع)
این کتاب شامل چهل حدیث برگزیده از حضرت مهدی عج می باشد که در این مجموعه گردآوری شده است، این احادیث در موضوعات مختلف مذهبی ، اعتقادی ، اجتماعی و دیگر جنبه ها جمه آوری شده است.

چهل حدیث نقوی (ع)
این کتاب شامل چهل حدیث برگزیده از امام هادی علیه السلام می باشد که در این مجموعه گردآوری شده است، این احادیث در موضوعات مختلف مذهبی ، اعتقادی ، اجتماعی و دیگر جنبه ها جمه آوری شده است.

ره توشه عاشقان امام رضا علیه السلام
بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) قلب معنوی سرزمین ایران و شهر مقدس مشهد، قبله گاه قلوب مردم ماست. هر ساله میلیون ها زائر عاشق، گرد حرم رضوی پروانه وار طواف می کنند. و از آن مرقد نورانی، ایمان و تقوا توشه می گیرند. برماست که قدر این نعمت بزرگ را بدانیم و با تمام توان، از این عنایت پروردگار شکر گزاری کنیم و در راه معرفت آن امام رئوف گام ها برداریم. کتاب ره توشة عاشقان امام رضا (ع) به زائران حرم مطهر رضوی این امکان را می دهد تا با شناختی بیشتر از فیض زیارت بهره گیرند و با آشنایی کامل تر از بارگاه حضرت رضا (ع) به …

قهرمان غدیر
کتاب « قهرمان غدیر» کودکان را با شایستگی علی ابن ابی طالب برای این مقام و حقیقت انتصاب آن حضرت در روز عید غدیر آشنا می سازد .

مدرسه محمدی (ص): 365 حدیث برگزیده از سخنان پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله
این اثر به بهانه سال پیامبر اعظم ‏صلى الله علیه وآله وسلم پس از موفقیت کتاب مدرسه امام على‏ علیه السلام به همان شیوه نگارش یافته که در بردارنده 365 روایت از پیامبر اکرم (ص) می باشد. این اثر براى نشر احادیث نبوى در جامعه با کیفیتى بسیار خوب از نظر شکل و محتوا انتشار یافت که به لطف خدا در سال 1385 پنجاه هزار نسخه از آن چاپ شد و توسط مخاطبان اصلى آن مطالعه گردید .

نام ها و لقب های فاطمه زهرا (س) (جرعه ای از کوثر)
این اثر به بررسی نام ها و لقب های فاطمه زهرا (س) پرداخته و با یادآوری روایاتی که نام های آن حضرت را در بر داشته مجموعه ای خواندنی و جذاب پیش روی خواننده قرار داده است .


ویراستاری کتاب
حکایت نامه پیامبر
کتاب حاضر ویراست جدید کتاب «حکایت نامه موضوعی پیامبر اعظم (ص)؛ بیش از 850 حکایت از زندگانی رسول خدا (ص) در 162 موضوع مختلف» است. کتاب حکایت نامه موضوعی پیامبر اعظم(ص) مجموعه ای جامع از حکایات زندگی حضرت محمد(ص) است که از بین بیش از 200 جلد کتاب حدیثی و تاریخی گردآوری شده است. هدف از تألیف چنین اثری، آشنا ساختن مشتاقان پیامبر بزرگوار اسلام با سیره اخلاقی و تربیتی ایشان بوده است. در این مجموعه، تصویر نسبتاً جامعی از جنبه های گوناگون زندگی آن حضرت ارائه شده و در قالب موضوعاتی متنوع، پیام های زندگی ساز …


گردآوری کتاب
وصیت نامه شرعی و قانونی
موضوعات مورد بحث در این کتاب عبارتند از: لزوم نوشتن وصیّت نامه، چگونگی نوشتن آن، احکام وصیّت، وصیّت در قانون، وصیّت نامه در قانون، انواع وصیّت و ...


تهیه کننده
لوح فشرده انیمیشن چرا خدا چنین کرد؟
چرا خدا به فیل خرطوم داده؟ چرا خدا به گاو داده است؟ چرا خدا به کبوتر نوک داده است؟ چرا خدا به لاک پشت لاک داده است؟ چرا خدا به شتر کوهان داده است؟ چرا خدا به زرافه گردن دراز داده است؟ مجموعه چرا خدا چنین کرد؟ شش قصه ی زیبا برای کودکان است که هر کدام از آن ها به یکی از سوال های بالا پاسخ میدهند. هدف اصلی این قصه ها تقویت نگاه مومنانه ی کودکان به جهان و پررنگ تر شدن عشق به خدای مهربان در دل آنان بوده است. اثر حاضر، برگرفته از کتاب چرا خدا چنین کرد؟ است که قبلا توسط این انتشارات به چاپ رسیده است.نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!