بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

محمدعلی مجاهدی (پروانه)

 • محمدعلی مجاهدی (پروانه)
 • محمدعلی مجاهدی

محمد علی مجاهدی متخلص به (پروانه) در سال هجری شمسی1322 در قم به دنیا آمد، پدر ایشان مرحوم آیت الله میرزا محمد مجاهدی تبریزی است. وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در زادگاهش به پایان برد و پس از اخذ مدرک کارشناسی حقوق قضایی چند سالی به تحصیل علوم حوزوی و بررسی متون منظوم پارسی و تحقیق درباره شعر آیینی و تجزیه و تحلیل مولفه های آن پرداخت و اکنون نیز در همین وادی قلم میزند.
مجاهدی تاکنون آثار متعددی را در حوزه تالیف و تدوین در قلمرو شعر و ادب فارسی عرضه کرده است که از این میان می توان به فغان دل (مجموعه اشعار حسینعلی بیک شرر فرزند آذر بیگدلی)، تذکره سخنوران قم، محفل روحانیان (تذکره علمای شاعر)، گنجینه اسرار عمال سامانی، شکوه شعر عاشورا، سیمای مهدی موعود(ع) درآئینه شعر فارسی و تذکره شعرای مرثیه سرا در زبان فارسی اشاره کرد. همچنین کاروان شعر عاشورا عنوان کتابی است که مجاهدی پس از سال ها مطالعه و تحقیق آن را در حوزه ادبیات آیینی به رشته تحریر درآورده است.
 • زادروز
  1322
 • محل تولد
  قم
 • تاریخ ثبت اطلاعات
  شنبه 5 بهمن 1387
 • شناسه
  2356
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
نظرات

حمید حسینی

باسلام خسته نباشید خدمت استاد گرامی اقای مجاهدی من نوشته های خاطره انگیز
شما در کتاب های دوجلدی محضر لاهوتیان رو مطالعه کردم بسیار لذت بردم از شیوایی
قلم وزیبایی دست نوشته هاتون بطور تصادفی اشنا شدم سپاس فراوان دارم از شما استاد گرامی دوست داشتم کتاب های مشابه از این خاطره ها رو از شما باز هم مطالعه
کنم لطفا بخاطر خدا دریغ نفرمایید باتشکر اگه باز هم منابعی همچون اقای مجتهدی
باز هم داشتید منت گذاشتید بنویسید سپاس فراوان

11 دی 1394

اخبار مرتبط