فراخوانی فراخوانی ...

علی صفائی حائری

10916 بازدید
علی صفایی حائری معروف به عین-صاد فرزند شیخ عباس صفایی حائری و نوهٔ شیخ محمدعلی صفایی حائری در سال ۱۳۳۰ در شهر قم دیده به دنیا آمد.
تحصیلاتدروس سطح حوزه را در کمتر از ۴ سال به پایان رساند. او «رسائل» را نزد سیدمهدی روحانی و شیخ جعفر سبحانی تحصیل نمود و برای فرا گرفتن «مکاسب» که از کتب فقهی پایان دوره سطح است از آقایان بناروانی و فاضل قفقازی بهره جست و در نهایت با خواندن کتاب «کفایةالاصول» نزد آقایان فاضل، ستوده و میرزا حسین نوری دوره سطح را به اتمام رساند. در خارج فقه و اصول از آقایان شیخ مرتضی حائری و سید محقق داماد استفاده نمود و در طی این دورهٔ علمی به تصریح خود بیشتر از محضر علمی پدرش که جزء اساتید زبدهٔ حوزوی در سطوح عالی بود؛ تا اینکه در جوانی به درجه اجتهاد نایل شد
 ادبیاتاو هم زمان با تحصیلات حوزوی و در آستانهٔ چهارده سالگی پس از آشنائی با ادبیات کودکان در سطح مجله های کودک آن روزگار و دستیابی به آثار ادبیات نوجوان در سطح وسیع، به مطالعهٔ تاریخ ادبیات ایران، عرب، ژاپن، چین، یونان، اسپانیا، آفریقا، آمریکای لاتین و سایر کشورهای غربی روی آورد و با نمونه هایی از شاهکارهای ادبی هر دوره آشنا گشت. در همین زمان با حرف های فرانتس کافکا و صادق هدایت و نیز تحلیل های پوچ گرای غربی و طرح های نواگزیستانسیالیستی و مارکسیستی و الحادی در عرصهٔ ادبیات آشنا شد.
چنان که خود می گوید: «شاید سیزده ساله بودم که داستان های صادق هدایت را تمام کردم. داستان هایی که درد و رنج انسان را مشخص می ساخت و پوچی و بن بست او را نشان می داد».
 آغاز نوشتناو در شانزده سالگی با دختری از اقوام پدری ازدواج کرد. صفایی در هیجده سالگی اولین یادداشت تحلیلی و مقالهٔ انتقادی سلسله وار خود را با عنوان «مسئولیت و سازندگی» که بعدها تبدیل به کتاب شد را با امضای عین صاد منتشر کرد که به واقع، شالوده و ساختار تفکرش، بر این پایه استوار گشت.
کتاب نامهصفائی بیش از پنجاه عنوان کتاب در زمینه های گوناگونی چون تربیتی، نقد و روش نقد، ادبیات هنر، روش تدریس و آموزش، قرآن کریم و روش برداشت از آن، تفسیر و دیدارهای تازه با قرآن، دعا و حدیث، ولایت و امامت، معارف اسلامی و آموزه های اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی اسلام نگاشته است که که در غالب آنها با محوریت مسائل روز جامعه اسلامی کارکرده و کتبش به نوعی بر مبنای روش آموزش قرار گرفته است. انتشارات لیلة القدر ناشر تخصصی آثار وی است.
برخی آثارمسئولیت و سازندگی انسان در دو فصل روش نقد (5 جلد) استاد و درس (صرف و نحو و ادبیات، هنر و نقد) روش برداشت از قرآن رشد تطهیر با جاری قرآن وارثان عاشورا درس هایی ازانقلاب (انتظار , تقیه , قیام) از معرفت دینی تا حکومت دینی نامه های بلوغ نظام اخلاقی اسلام ذهنیت و زاویه دید.

تاریخ ثبت : چهارشنبه 3 مهر 1387

تاریخ ویرایش : شنبه 7 اسفند 1395

کد : 74

آثار نویسنده
70,000 ریال
63,000 ریال
30,000 ریال
27,000 ریال
40,000 ریال
36,000 ریال
50,000 ریال
45,000 ریال
45,000 ریال
40,500 ریال
100,000 ریال
90,000 ریال
50,000 ریال
45,000 ریال
30,000 ریال
27,000 ریال
40,000 ریال
36,000 ریال
135,000 ریال
121,500 ریال
لوح های فشرده مرتبط
لوح های فشرده مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر