بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

محمدحسن رحیمیان

حجتالاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان، سال 1329 در اصفهان متولد شد. از شهریور 1341 با مهاجرت به قم به تحصیل علوم پرداخت و از همان زمان از نزدیک با حضرت امام پیوندی عمیق یافت. با آنکه هنوز سیزده سال بیشتر نداشت، در جریان فعالیتهای نهضت دو ماهه علیه انجمنهای ایالتی و ولایتی قرار گرفت و با شکلگیری نهضت و جنایت رژیم شاه در کشتار طلاب در مدرسه فیضیه و قتل عام مردم در 15 خرداد همان سال و دستگیری حضرت امام، با همه وجود فعالیت کرد و مخصوصا در تهیه متن اعلامیه ها و طومارها و دیوارنویسی فیضیه، تهیه و چاپ و تکثیر عکسها و کارت تبریک و ساختن کلیشه عکس امام و سر دادن شعار در مجامع و شرکت در برگزاری دعای توسل در حرم حضرت معصومه سلام اللّه علیها در خدمت نهضت و طرفداری عاشقانه از امام بود. بعد از چند بار دستگیری در سال 44 مخفیانه به اصفهان مراجعت و پس از چند ماه به طور مخفی به نجف اشرف مهاجرت کرد و در رکاب امام به امور تبلیغی پرداخت.
بعد از انقلاب مدتی در جماران به امور محوله از سوی امام پرداخت و بعد از رحلت ایشان به عنوان قائم مقام بنیاد شهید، توفیق خدمتگزاری به خانواده های معظم شاهد را یافت و از مرداد 71 طی حکمهای جداگانهای از سوی مقام معظم رهبری به عنوان نماینده معظم له در این نهاد و از سوی رئیس جمهور به عنوان رئیس بنیاد شهید منصوب شد و هم اکنون نمایندگی رهبری در این نهاد را بر عهده دارد.
ایشان همچنین بیش از دو سال در دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران به تدریس فقه و اصول، منطق و تعلیم و تربیت اسلامی اشتغال داشت. وی مجله پاسدار اسلام را با عنوان مؤسس و مدیریت مسئول منتشر می ساخت.
 • زادروز
  1329
 • محل تولد
  اصفهان
 • تاریخ ثبت اطلاعات
  شنبه 15 مرداد 1390
 • شناسه
  9102
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی