فراخوانی فراخوانی ...

برای تو دخترم ( زندگانی حضرت زهرا سلام الله علیها )

کتابی که رضا شیرازی آن را به سبک رمان تاریخی نگاشته داستان زندگی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها بزرگ بانوی عالم را از ابتدا تا انتها از زبان دانای کل روایت کرده است.

سه‌شنبه 21 مرداد 1393

کتابی که رضا شیرازی آن را به سبک رمان تاریخی نگاشته داستان زندگی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها بزرگ بانوی عالم را از ابتدا تا انتها از زبان دانای کل روایت کرده است.
کتاب، برای مخاطب نوجوان نوشته شده و انجمن قلم ایران آن را برای اولین بار در سال 91 منتشر نموده است. آقای شیرازی به لحاظ فصاحت و بلاغت، قلم روانی دارند و برای مخاطب نوجوان، جوان و بزرگسال بسیار شیرین جذاب است اما نکات قابل عرض در خصوص این کتاب اینکه: 1- راوی در برخی جاهای داستان (بیشتر در موضوعات فرعی) طرح موضوع نموده و مخاطب را تشنه شنیدن آن کرده اما آن را نیمه کاره رها نموده است و بعدا نیز به شرح ادامه داستان نپرداخته است. 2- بسیاری موارد موارد توصیفات ادبی نویسنده بر اصل ماجرا غالب می شود و حوصله خواننده را که علاقمند شده بقیه ماجرا را بداند سر می رود. یعنی توصیفات ادبی زیاده، باعث قطع ارتباط مخاطب می شود. 3- اما در مجموع کتاب خوب و قابل استفاده ایست چرا که ضمن ارائه اطلاعات تاریخی و مذهبی مفید، موجب ترقیق قلب مخاطب نیز می شود که نمی دانم این دومی، از محاسن داستان نویس است یا داستان زندگی بانوی عالمیان یا هر دو!

 این کتاب در امتداد انتشار چهل هزار صفحه آثار چهل پیشکسوت ادبیات معاصر ایران - طرح مشترک انجمن قلم ایران و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی – به همراه سه  کتاب دیگر از رضا شیرازی توسط انتشاراتی این انجمن روانه بازار نشر شد.

سه کتاب دیگر وی عبارتند از: «قصه آیه ها»، «در خانه تو (رمان زندگی امام علی (ع)» و «تو را می خواهم (داستان زندگی حضرت خدیجه(س)».

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر