فراخوانی فراخوانی ...

زبور اشک

سه‌شنبه 9 دی 1393

.... السلام علیک یا اباعبدالله، ما چه می دانیم امام حسین علیه السلام روز عاشورا چه می دیدند؟! تا هم سنخ و هم رنگ نشویم نمی دانیم! .... آنها فهمیدند که با خدا معامله کردند! .... حجاب تن عجب بد حجابیست. خدا درست و حسابی خلاصمان کند. نمی گویم مرگمان بدهد. برای اینکه بسیاری از افراد مردند و نمردند! اگر دلمان را از دنیا خلاص کردی دیگر فرقی نمی کند، ماندیم؛ ماندیم، رفتیم؛ رفتیم. عمده خلاصی دل است ....

حجت الاسلام سید محمد علی نجفی یزدی (ره) در سال ۱۳۲۶ هجری شمسی ، در شهر نجف قدم به عالم خاک نهاد . پدرش حاج سید محمد باقر نجفی یزدی(ره)بود. نَسَب او و پدرانش را به امام حسن مجتبی(ع) می رسانند.

اساتید او بزرگوارانی چون سید محمد باقر نجفی(پدر)، حاج شیخ احمد مجتهدی تهرانی، حاج آقا مجتبی تهرانی، علامه امینی صاحب کتاب الغدیر، حاج شیخ عبدالکریم حق شناس، سید اسماعیل شفیعی تهرانی و آیت الله جوادی آملی هستند.

آیت الله سید اسماعیل شفیعی به او فرمودند : « شما مجتهد در توحید هستی ... »

عشق و علاقه وافر سید علی آقا به امام خمینی رحمت الله علیه ، وی را به یکی از شارحان آثار عرفانی امام تبدیل کرد. استاد سید علی نجفی یکی از معدود عارفانی بود که مفاهیم بلند و عمیق عرفانی را به شکلی ساده و قابل درک برای همگان ارائه می کرد .سخنرانی های باقی مانده از استاد تنها آثار باقی مانده از ایشان است؛ سخنرانی هایی که در صحن مسجد جامع بازار، شبستان مسجد قندی، مسجد المهدی، مسجد ارگ و مسجد شهداء و دانشگاههای شریف و امیرکبیر و... ایراد شد.  موضوعات زیر از آن جمله اند:

دعای سحر، اسماء نورانی دعای جوشن کبیر، زیارت جامعه کبیره، کتاب کلمات مکنونه فیض کاشانی، کتاب سرّالصلوة امام خمینی(قدس سره)، تفسیر سوره حمد امام خمینی(قدس سره)، ادعیه روزهای ماه مبارک رمضان، تعدادی از سوره های قرآن کریم و آیات نورانی آن و ...

حجت الاسلام سید علی نجفی در روز ۶ مهر سال ۱۳۷۱ بر اثر سانحه رانندگی دعوت حق را لبیک گفتند. پیکر شریف او پس از شستشو در مسجدالمهدی در قطعه ۵۷ بهشت زهرا(س)به خاک سپرده شد.

آثار منتشر شده درباره ایشان:

کتاب نشانه حق در سال ۱۳۷۷ش، اولین اثری است که در مورد استاد سید علی نجفی منتشر شد.

کتاب زبور اشک (جلد اول) ، گلچینی از روضه های استاد سید علی نجفی است در بیست مجلس که با رویکردی عرفانی در خصوص شهدای کربلا و سالار شهیدان امام حسین ابن علی (ع) ذکر گردیده است. این کتاب در سال 90 توسط موسسه فرهنگی کادح منتشر شد و در مدت کوتاهی به چاپ دوم رسید (و. حکمت هایی که استاد قبل از آغاز روضه بیان کرده و به مصیبت کربلا مرتبط نموده از قسمتهای خواندنی کتاب است).

مجموعه تفسیر دعای جوشن کبیر، مجموعه ای است از تفسیر اسماء نورانی دعای جوشن کبیر از استاد سید علی نجفی در سه مجلد، با نامهای :جلوه معشوق، یا کاشف البلایا، ولی حسنات  به کوشش آقای محمد جولایی تهرانی جمع آوری گردیده و در سال 1389 توسط انتشارات شکیب منتشر شده است . این مجموعه به تدریج در حال تکمیل شدن می باشد.

کتاب سرّی از عشق شرحی بر ادعیۀ روزهای ماه مبارک رمضان است که توسط عارف وارسته سیدعلی نجفی(ره) در سال 1409هـ .ق ایراد گردیده است. این کتاب توسط هیأت تحریریه مؤسسه فرهنگی مطالعاتی شمس الشموس جمع آوری و تدوین شده و در بهار سال 1390 شمسی در قطع وزیری و در 600 صفحه با جلد گالینگور منتشر گردیده است.

کتاب زبور اشک (جلد دوم) همچون جلد اول، گزیده روضه های مرحوم استاد سید علی نجفی یزدی می باشد. جلد دوم کتاب زبور اشک که با بیان نکات عرفانی به بیان روضه های رسول گرامی اسلام، حضرت علی بن ابیطالب، حضرت فاطمه زهرا، امام حسن بن علی و امام رضا علیهم السلام پرداخته، توسط آقای دکتر مهدی مومنی گردآوری شده است.

پس از گذشت 4 سال از چاپ جلد اول کتاب زبور اشک(سالار زینب)، در سال 1392 ، جلد دوم کتاب زبور اشک با عنوان ساقی کوثر در قطع رقعی و در 122 صفحه در تابستان سال 1392 شمسی توسط انجمن پژوهشی ـ مذهبی کادح، منتشر گردید.

.... یکی از بزرگان می گفت: مرحوم شیخ مفید (ظاهرا در خواب دیده بودند)، با آن عظمت! گفت در محاکمه ای ما را حاضر کردند در شب اول قبر، از ما پرسیدند: شیخ، چه کردی؟ گفتم: خدایا ترویج کردم. سه دفعه خطاب آمد:«صدقت، صدقت، صدقت»؛ ترویج کردی، راست گفتی، درست گفتی. وقتی خیال کردم کار تمام شد، یک سئوالی آمد که دهانم قفل شد؛ شیخ، خدمت کردی تا اسلام ترویج شود یا اینکه بگویند تو اسلام را ترویج کردی؟ شیخ گفت: زبانم بریده شد. فعلا سئوال را عقب انداختند. بناست این سئوال را بکنند! نتوانستم جواب را بدهم. گفتند: فکرهایت را بکن ....   

(برگرفته از کتاب زبور اشک - جلد اول)

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر