بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

پرسش و پاسخ (پاسخ به پرسشهای دانشجویان)

متن کامل پاسخهای حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) به پرسشهای دانشجویان در 9 دیدار (1382-1377)

ناشر انقلاب اسلامی

گردآورنده کتاب علیرضا مختارپور قهرودی

سخنران سید علی خامنه ای

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 499

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1676510003022
42,000 37,800 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب «پرسش و پاسخ» متن کامل پاسخ های رهبر معظم انقلاب به پرسش های دانشجویان در ۹ دیدار (طی سال های۱۳۸۲-۱۳۷۷) است.
کتاب حاضر گزارش کامل پرسش های دانشجویان و پاسخ های مقام معظم رهبری در ۹ جلسه است که به ترتیب زمانی به شرح ذیل منتشر شده است:

۱. در دیدار جمعی از جوانان به مناسبت هفته ی جوان (۰۷/۰۲/۱۳۷۷)

۲. در دیدار دانشجویان دانشگاه تهران (۲۲/۰۲/۱۳۷۷)

۳. جلسه ی پرسش و پاسخ در دانشگاه تربیت مدرّس (۱۲/۰۶/۱۳۷۷)

۴. دیدار با جمعی از جوانان (۱۳/۱۱/۱۳۷۷)

۵. جلسه پرسش و پاسخ سردبیران و نویسندگان نشریات دانشجویی کشور (۰۴/۱۲/۱۳۷۷)

۶. دیدار دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف (۰۱/۰۹/۱۳۷۸)

۷. در دیدار دانشجویان دانشگاه امیرکبیر۱ (۰۹/۱۲/۱۳۷۹)

۸. در دیدار دانشجویان دانشگاه امیرکبیر۲ (۲۲/۱۲/۱۳۷۹)

۹. در دیدار دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی (۲۲/۰۲/۱۳۸۲)

در پشت این اثر بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب در میان دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی ذکر شده است که ایشان می فرمایند: «البته من سال هاست که با دانشگاه ها ارتباط دارم و به همه دانشگاه ها هم رفته ام؛ ... من همچنان از دوره جوانی با قشر دانشجو ارتباط داشته ام؛ حرف می زدم، حرف می شنفتم، مباحثه می کردم، تعلیم می دادم، یاد می گرفتم؛ که تا الآن هم ادامه دارد. امیدوارم تا هر وقتی که من زنده هستم، رابطه من با جماعت جوان و دانشجو قطع نشود؛ من این رابطه را دوست می دارم...»

مقدمه این اثر توسط علیرضا مختارپور نوشته شده است. نویسنده در این بخش از اثر بخشی از ویژگی های این جلسات را برمی شمارد که از جمله این موارد تأکید مقام معظم رهبری در این دیدارها بر حمایت از مسئولان قوا خصوصاً قوه مجریه، رعایت جدی اخلاق اسلامی و حریم اشخاص در پاسخگویی، همدلی با دانشجویان جوان و آرمانگرا، امیدبخشی واقع بینانه و ترسیم آینده ای روشن با اتکال به خدا، رعایت حسن سلوک اخلاقی به صورت علمی در این جلسات، آزادی و ایجاد احساس امنیت در میان دانشجویان سؤال کننده، استفاده از عنصر طنز و مزاح برای تلطیف فضای جلسه و... است.

همچنین نویسنده در خلال بیان ویژگی های جلسات از بیان خاطرات مرتبط هم غافل نبوده، چنان که ذکر هر یک از این خاطرات فضای مورد نظر را در منظر مخاطب بهتر و کامل تر نمایان می کند که از جمله این موارد، خاطره ای از نامه محرمانه یکی از دانشجویان به رهبر انقلاب است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط