بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. علوم سیاسی (1-15)
  5. تحولات نظام بین الملل و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران
  • تحولات نظام بین الملل و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران

تحولات نظام بین الملل و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران

ناشر : بوستان کتاب قم

نویسنده : محمد ستوده

تعداد صفحات : 320

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 4319610003022
15,000 13,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

سیاستِ خارجی جمهوری اسلامی ایران در دو دهه گذشته در رابطه ای تعاملی، از نظامِ بین الملل تأثیر پذیرفته و خود نیز بر آن تأثیرگذار بوده است. برای تحلیل و تحوّلِ رفتار آن، چارچوبِ تحلیلِ «ساختار - کارگزار» ابزار مناسبی است، زیرا رفتار سیاست خارجی دولت ها را در رابطه ای تعاملی در نظر می گیرد.

پژوهش حاضر، ضمن به کارگیری مفاهیم و چارچوبِ تحلیلیِ نظریه فوق، می کوشد تا تحول سیاست خارجی ایران را در قالب آن تحلیل کند.

در این چارچوب، ضمن توجه به تأثیر ساختارهای مادی و پی آمدهای تصمیم بر آگاهی و بینشِ کارگزار، به نقشِ تعیین کننده اندیشه اسلامی پرداخته شده و کوشیده است تا رفتار سیاست خارجی ایران را با توجه به نقشِ عقیده اسلامی بر محیط ذهنی و ادراکیِ کارگزار، در رابطه تعاملی آن با ساختار نظام بین الملل بررسی کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط