بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. علوم سیاسی (1-15)
  5. سیاست متعالیه از منظر حکمت متعالیه - جلد اول: مجموعه مقالات
  • سیاست متعالیه از منظر حکمت متعالیه - جلد اول: مجموعه مقالات

سیاست متعالیه از منظر حکمت متعالیه - جلد اول: مجموعه مقالات

ناشر : پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

سال نشر : 1388

تعداد صفحات : 448

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 5207810003022
4,900 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

حکمت متعالیه که امروزه جزء پرطرفدارترین مکاتب فلسفی اسلامی است، در واقع تداوم بخش حیات فلسفی در جهان اسلام و ایران محسوب می شود.

در مدت قریب پنج سده تطور و تحول در حکمت متعالیه، عالمان و متفکران برجسته ای به شرح و تفسیر آن دست یازیده اند; اما علل و عوامل علمی، اجتماعی و سیاسی مختلفی سبب شده است که هنوز تمامی زوایای حکمت متعالیه، بهویژه وجوه سیاسی آن، چنان که باید مورد توجه و تأمل واقع نشود.

آشنایی با این خلأها و زوایای مغفول حکمت متعالیه موجب شد جهت توانمندسازی فلسفه سیاسی اسلامی، بهویژه با تأکید بر ابعاد سیاسی حکمت متعالیه به مثابه حکمتی زنده و پویا، طرحی نو در انداخته شود.

مجموعه حاضر با تأکید بر امکان حکمت سیاسی متعالیه، تبیین برخی از مبانی و مفاهیم حکمت سیاسی متعالیه و تجلی حکمت سیاسی متعالیه در اندیشه سیاسی معاصر، بر آن است تا گام های آغازین برای پردازش «حکمت سیاسی متعالیه» را بردارد.

بخش های اصلی این کتاب عبارتند از :
بخش اول : امکان حکمت سیاسی متعالیه
بخش دوم : مبانی و مفاهیم حکمت سیاسی متعالیه
بخش سوم : تجلی حکمت سیاسی متعالیه در اندیشه سیاسی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط