50,000
تومان
10 ٪
45,000
تومان
افزودن به سبد خرید

مرگ تاجرانه: شهید و شهادت در کلام رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)

حیات طیبه

دسته بندی: بیانات و سیره عملی امام و رهبری

ناشر: انقلاب اسلامی

نویسنده: سید علی خامنه ای

سال نشر: 1397

تعداد صفحات: 269

45
امتیاز
1
نفر
5 از 5
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

کتاب مرگ تاجرانه درباره شهید و شهادت در کلام رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) است و در انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شده است. این کتاب مشتمل بر شش فصل است که چیستی شهادت، مراتب و مقامات شهیدان، علمداران کاروان شهادت، عناصر موثر در اختلاف درجات شهادت ها، مرگ زیرک ترین انسان ها از موضوعات فصل نخست این کتاب به شمار می آید.

در فصل دوم به ویژگی های شهدا پرداخته شده است و موضوعاتی چون ایثار و دل بریدن از عواطف و خواسته های شخصی، اخلاص و حرکت فی سبیل الله، برخورداری از ایمان، تقوا و قدرت معنوی، آرمان گرایی و جهان بینی الهی، گمنامی و بی ادعایی ارائه شده است. آثار شهادت عنوان فصل سوم کتاب مرگ تاجرانه است که در آن به نزول ملائکه الهی و بهره مندی از عطر فرشتگان، برخورداری از نور قیامتی و دیدن چهره محبوب، اشراف بر عالم دنیا و اعمال انسان ها، آثار اجتماعی شهادت و ... اشاره شده است.

عناوین فصل چهارم، پنجم و ششم به ترتیب وظایف ما نسبت به شهیدان، خانواده های معظم شهدا و شهدای خاص و برجسته اختصاص دارد. در این فصول به توصیه هایی به خانواده شهدا و شهدایی چون شهیدان بهشتی، رجایی، باهنر، مطهری و ... پرداخته شده است. کتاب مرگ تاجرانه در ادامه سلسله کتاب های حیات طیبه منتشر شده است.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام