فراخوانی فراخوانی ...

گفتاری در باب صبر

2048 بازدید

مولف : سید علی خامنه ای

ناشر کتاب : دفتر نشر فرهنگ اسلامی

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید:
9810003022

مولف : سید علی خامنه ای

ناشر کتاب : دفتر نشر فرهنگ اسلامی

وزن(گرم) : 100

شابک : 964-476-075-1

نوع جلد : جلد نرم

قطع : پالتویی (20*10)

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 2

تعداد صفحات : 74

تاریخ ثبت اطلاعات : شنبه 13 مهر 1387

تاریخ ویرایش اطلاعات : سه‌شنبه 26 خرداد 1394

کد : 698

موجود شد باخبرم کن
معرفی کتاب
کتاب حاضر که در کمال اختصار نگاشته شده است، نگاهی روایی به مقوله صبر دارد. نویسنده معتقد است که دقت در آیات صبر بحثی گسترده را می طلبد و ثانیا با توجه به نادیده گرفته شدن سخن معصومین در تحقیقات و تتبعات اسلامی، این خلأ احساس می شود. لذا ایشان در این کتاب بیشتر بر روایات این باب تکیه دارند.
نویسنده در این کتاب ابتدا به بررسی مفهومی صبر می پردازد و اهمیت آن را از نظر روایات نشان می دهد. سپس با بررسی روایات و نظری به قرآن، میدانهای صبر را که همانا صبر بر تکالیف، صبر بر معصیت و صبر بر مصیبت است، بررسی می نماید. در این بررسی ها نمونه هایی را از تاریخ ذکر می کند و آن ها را با شرایط جامعه امروز تطبیق می دهد. در نهایت به بررسی آثار و فواید صبر در بعد فردی و اجتماعی آن اشاره می نماید. نگاه های اجتماعی و دید انقلابی، همچنین استفاده از داستانهای تاریخی و تطبیق آنها با شرایط امروز جامعه از ویژگی های این کتاب است.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر