فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

گفتاری در باب صبرنوع جلد: جلد نرم
قطع: پالتویی
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 2
تعداد صفحات: 74
وزن(گرم): 100
تاریخ ثبت: شنبه 13 مهر 1387
تاریخ ویرایش: سه‌شنبه 26 خرداد 1394
کد : 698
تعداد بازدید: 1820
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

ناموجود

معرفی کتاب
کتاب حاضر که در کمال اختصار نگاشته شده است، نگاهی روایی به مقوله صبر دارد. نویسنده معتقد است که دقت در آیات صبر بحثی گسترده را می طلبد و ثانیا با توجه به نادیده گرفته شدن سخن معصومین در تحقیقات و تتبعات اسلامی، این خلأ احساس می شود. لذا ایشان در این کتاب بیشتر بر روایات این باب تکیه دارند.
نویسنده در این کتاب ابتدا به بررسی مفهومی صبر می پردازد و اهمیت آن را از نظر روایات نشان می دهد. سپس با بررسی روایات و نظری به قرآن، میدانهای صبر را که همانا صبر بر تکالیف، صبر بر معصیت و صبر بر مصیبت است، بررسی می نماید. در این بررسی ها نمونه هایی را از تاریخ ذکر می کند و آن ها را با شرایط جامعه امروز تطبیق می دهد. در نهایت به بررسی آثار و فواید صبر در بعد فردی و اجتماعی آن اشاره می نماید. نگاه های اجتماعی و دید انقلابی، همچنین استفاده از داستانهای تاریخی و تطبیق آنها با شرایط امروز جامعه از ویژگی های این کتاب است.


مولف
سید علی خامنه ای
سید على حسینی خامنه اى فرزند مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج سید جواد حسینى خامنه اى، در سال ۱۳۱۸ شمسی برابر با ۱۳۵۸ قمرى در مشهد مقدس چشم به دنیا گشود. او دومین پسر خانواده بود و زندگى مرحوم سید جواد خامنه اى هم مانند بیشتر روحانیون و مدرسان علوم دینى، بسیار ساده: «پدرم روحانى معروفى بود، اما خیلى پارسا و گوشه گیر [...] زندگى ما به سختى مى گذشت. من یادم هست شب هایى اتفاق مى افتاد که در منزل ما شام نبود. مادرم با زحمت براى ما شام تهیه مى کرد. [...] آن شام هم نان و کشمش بود.» خانه اى که خانواده ی سید جواد در …
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!