غیرقابل سفارش
این کالا فعلا موجود نیست و غیرقابل سفارش است.

روض الجنان و روح الجنان فی تفسیر القرآن - جلد هفتم

دسته بندی: شرح و تفسیر متون اصلی

ناشر: بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی

نویسنده: ابوالفتوح رازی

سال نشر: 1396

تعداد صفحات: 493

امتیاز
1
نفر
5 از 5
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

کتاب «روض الجنان و روح الجنان فی تفسیر القرآن» که از بهترین و سودمندترین تفاسیر جهان اسلام و مقبول ترین نگارش های قرآنی فارسی امامیه در تاریخ به شمار می رود ، تألیف حسین بن علی بن محمدبن احمد خزاعی نیشابوری معروف به شیخ ابوالفتوح رازی است .
در این اثر سوره های قرآن کریم از سوره مبارکه فاتحه تا آیه ۶۶ سوره بقره تفسیر شده است. این اثر از همان نخست با اقبال فراوان روبه رو شد.
ابوالفتوح رازی مؤلف این اثر از تبیان شیخ طوسی در تفسیرش بهره گرفته و به نقل آرای مفسران سنی هم اهتمام ورزیده است . قبل از این تصحیح دو تصحیح کامل دیگر به کوشش مهدی الهی قمشه ای و میرزا ابوالحسن شعرانی منتشر شده است، اما تصحیح حاضر دقیق ترین و محققانه ترین تفسیر به شمار می رود.

روش کار مؤلف، پس از ذکر مقدمه ای کوتاه در معانی و اقسام قرآن و بحثی در معنای تفسیر و تأویل و استعاذه، این است که آیه یا آیاتی از هر سوره را به ترتیب، از فاتحه تا ناس، آورده و به صورت زیرنویس و لفظ به لفظ به فارسی استوار و پاکیزه ای ترجمه کرده است. آنگاه از ابتدا، پس از ذکر بخش های کوتاهی از آیات، به تفسیر و شرح لغوی و صرفی و نحوی و فقهی و کلامی آن پرداخته و در هر مورد، اقوال و آرای مفسران و نحویان و لغویان و فقها و متکلمان را با استفاده از منابع متقدم ذکر کرده است. اشاره های تاریخی و قصص و حکایات و تمثیلات و مباحث فقهی نیز در کتاب آمده است. مباحث تکراری در آیات به موارد قبلی ارجاع شده است و خود مؤلف نیز به این نکته اشاره دارد مباحث ذوقی و ادبی و عرفانی هم بیش و کم در خلال بخش های تفسیری مطرح شده است.

این جلد از مجموعه حاضر به تفسیر از ایه 54 سوره مائده تا ایه 110 سوره انعام می پردازد.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام