بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. معارف انقلاب (9)
  4. بیانات و سیره عملی امام و رهبری (2-9)
  5. انسان 250 ساله: بیانات مقام معظم رهبری درباره زندگی سیاسی - مبارزاتی ائمه معصومین (ع)

انسان 250 ساله: بیانات مقام معظم رهبری درباره زندگی سیاسی - مبارزاتی ائمه معصومین (ع)

ناشر : موسسه فرهنگی هنری ایمان جهادی

نویسنده : سید علی خامنه ای

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 376

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 960210003022
25,000 22,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب شامل 17 فصل است که نحوه چینش عناوین فصل ها به ترتیب تاریخی زندگی ائمه(ع)، از دوران پیامبر اعظم (ص) تا دوره امام جواد (ع)، امام هادی (ع) و امام عسکری (ع) است که بیانات مقام معظم رهبری درباره این سه امام(ع) در یک فصل ارایه شده است. محتوای کتاب «انسان 250 ساله» به دنبال انتقال مفهومی متعالی از مسیر و مقصد زندگی مجاهدانه ائمه (ع) است و از این رو، این کتاب بیش از آن که یک کتاب تاریخی صرف باشد، یک فراتحلیل تاریخی است که به جای شرح و تفصیل وقایع زندگی ائمه (ع) نگاهی کل گرایانه به زندگی هر یک معصومین (ع) را با توجه به بستر تاریخی دوره مربوط و در راستای مقصود واحدی که همه این بزرگواران دنبال می کردند، ارایه می دهد.
عنوان کتاب عینا برگرفته از کلام مقام معظم رهبری است و بیانگر نوع نگاه ایشان به زندگی سیاسی مبارزاتی ائمه است و علت این نامگذاری بردر مقدمه کتاب به تفصیل از بیانات ایشان تشریح شده است.

این فکر برای بنده در سال 1350 و در دوران محنت بار یک امتحان و ابتلای دشوار پیدا شد. اگرچه قبل از آن به ائمه علیهم السلام به صورت مبارزان بزرگی که در راه اعتلای کلمه توحید و اسقرار حکومت الهی فداکاری می کردند، توجه داشتم؛ اما نکته ای که در آن برهه ناگهان برای من روشن شد، این بود که زندگی این بزرگواران، علی رغم تفاوت ظاهری در مجموع یک حرکت مستمر و طولانی است؛ که از سال دهم، یازدهم هجرت شروع میشود و دویست و پنجاهخ سال ادامه پیدا میکند و به سال دویست و شصت - که سال شروع غیبت صغری است - در زندگی ائمه علیهم السلام خاتمه پیدا می کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
نظرات

سیدمهدی جلالی

بهترین کتاب در زمینه ی تلاش ائمه برای تشکیل حکومت اسلامی،من معتقد هستم تمام منتظران ظهور امام زمان(عج) به خصوص جوانان باید این کتاب رو مطالعه کنند نه به عنوان اینکه اطلاعات خواننده زیاد بشه بلکه به عنوان یک واجب در مورد نحوه ی چگونگی تشکیل حکومت اسلامی.

10 دی 1399

حسین نصیری

این کتاب حلقه یک هم داره؟

16 آذر 1399

سلام حلقه اول این کتاب هنوز چاپ نشده

حسین هادی پور

نظریه ی بسیار دقیق و بحث بسیار جالبیه

24 تیر 1399

محمدجواد اصغری

نظریه ای بسیار جالب در قالب انسان 250‌ساله که تمام رفتار ها هوشمندانه مورد بررسی قرار گرفته و ارائه شده ...
پاسخ محکمی است بر دهان افراطیون

12 تیر 1399

ابوالفضل

منظور از حلقه چیه و حلقه ی اولش کی میاد؟

29 اسفند 1398

سلام منظور جلد است

حلقه (جلد) اول ویژه نوجوان هست که هنوز چاپ نشده است

رهام

باسلام.این کتاب حلقه ی اوله یا دوم؟؟؟؟

9 خرداد 1398

سلام این کتاب حلقه دوم هست، حلقه سوم به تازگی چاپ شده و حلقه اول که برای نوجوانان هست، هنوز چاپ نشده است

فاطمه نعیمی

سلام، کتاب بسیار عالی و جذابی است با بیان شیوای رهبر عزیزمون، وبرای شناخت زندگی ائمه و مبارزات انها بسیار مفید است، افسوس می خورم چرا زودتر این کتاب را نخواندم چون ما بچه شیعه ها اطلاعات کافی و درستی از چهارده امام نازنینمون نداریم

29 بهمن 1397

فاطمه نعیمی

سلام، کتاب بسیار عالی و جذابی است با بیان شیوای رهبر عزیزمون، وبرای شناخت زندگی ائمه و مبارزات انها بسیار مفید است، افسوس می خورم چرا زودتر این کتاب را نخواندم چون ما بچه شیعه ها اطلاعات کافی و درستی از چهارده امام نازنینمون نداریم

29 بهمن 1397

محصولات مرتبط
اخبار مرتبط